Pig Squeal

Pigsqueal je technika zpěvu využívaná hlavně v grindcore a deathcore. Narozdíl od growlu a screamu ji lze provádět vtahováním vzduchu do sebe. Zvuk pig squealu je často velmi podobný zvuku, který vydávají prasata jdoucí na porážku (odtud název vznikl). Často se kombinuje s growlováním nebo screamováním. Jeho zvládnutí skvěle rozšíří vaše možnosti, od normálního zpívání textu přes nejrůznější přechody a ‘vypískávání melodií’ až po ‘atmosferické zvuky’. Také při jeho nácviku lze uplatnit velké množství zkušeností z growlingu a screamingu (naprostá většina zásad je vlastně stejných).

Výsledný zvuk také ovlivňujete tvarováním svých úst, množstvím vzduchu, které do toho dáte (ideálně vytlačíte bránicí nebo nasajete), pozicí jazyka (já osobně ho při tom přitiskávám k patru) a rukou (i když tak se spíš dostanete níže). Je důležité pití, ozcvičování a hlasová hygiena vůbec.

Ze začátku si docela vystačíte se zvuky jako je Bree a Quee. Později pracujte na své výslovnosti. Dobré zvládnutí této techniky chce samozřejmě trénink.

Categories: Pig Squeal

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>